Освітні ступені та спеціальності

Магістр

  • 211 "Ветеринарна медицина" 

Доктор філософії

  • 211 "Ветеринарна медицина" 
  • 212 "Ветеринарна гігієна, санітарія та експертиза"

Новини факультету

Цікаво про важливе: «Зоонози-цестодози» – тема засідання наукового студентського гуртка ФВМ «Паразитолог»

04 квітня на факультеті ветеринарної медицини відбулося засідання наукового студентського гуртка «Паразитолог», керівником якого є доцент Соловйова Л. М.
Актуальну тематику, присвячену хворобам, спільним для тварин і людей, розглянули за таких патологій як теніоз-цистицеркоз бовісний та целюлозний, їх поширення, сучасні методи діагностики і лікування у ветеринарній та гуманній медицині. 
Гуртківці отримали багато цікавої інформації та корисних знань за патологій, які не тільки завдають економічних збитків, а також є соціальними проблемами людства в багатьох країнах світу, в тому числі, й в Україні.

Першокурсники на виховній годині «Українська писанка: символ життя та краси»

27 березня студенти 2 групи 1М курсу ФВМ мали чудову нагоду доторкнутися до багатовікової культурної спадщини нашого народу. Завдяки захоплюючій розповіді Наталії Миколаївни Костенко, бібліотекаря КЗ КОР «Білоцерківського краєзнавчого музею», студенти дізналися про історію виникнення писанкарства, символіку кольорів та орнаментів, регіональні особливості цього мистецтва. Захід відбувся у теплій та дружній атмосфері, де кожен зміг відчути себе частиною давньої традиції. Студенти не лише дізналися багато цікавих фактів, але й отримали практичні знання, які зможуть використати для створення власних писанок. Ми вдячні Наталії Миколаївні за цікаву та змістовну розповідь, а студентам – за активну участь у заході!

На факультеті ветеринарної медицини готуємо учнів шкіл Київської області до Всеукраїнської олімпіади з біології

Вчерговий раз, уже майже 20 років поспіль, на кафедрі паразитології та фармакології проводиться тижнева підготовка учнів шкіл Київської області до ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології. 
З найкращими учнями, гордістю нашої області та країни, заняття проводить доцент Соловйова Л.М. Програма підготовки передбачає вивчення інвазійних захворювань людини, інсектоакарології та протозоології. Тому, на заняттях вивчали збудників трематодозів, цестодозів, нематодозів людини та хвороби, які вони викликають, освоїли матеріал щодо паразитиформних кліщів та хвороб, викликаних акариформними кліщами. З неабиякою цікавістю учні мали змогу спостерігати збудників паразитозів на презентаціях, відеороликах, мікропрепаратах за допомогою мікроскопів та у паразитологічному музеї кафедри.
Минулого року команда учнів шкіл Київської області виборола на Всеукраїнській олімпіаді з біології І місце. Щиро вітаємо наших здібних і найталановитіших учнів!

Інноваційні методи діагностики: студенти факультету ветеринарної медицини освоюють сучасні технології для виявлення ендокринних хвороб тварин

У період з 10 по 14 березня, на базі міжфакультетської науково-дослідної лабораторії молекулярно-генетичних та імунологічних досліджень Білоцерківського НАУ, завідувач лабораторією, професор Сахнюк В.В. провів практичні заняття зі студентами 5М курсу.
Сучасні діагностичні технології забезпечують високу точність, дозволяють мінімізувати інвазивність процедур, скорочують час отримання результатів та допомагають персоналізувати лікування. 
Студенти ознайомились зі структурою, основними напрямками діяльності та обладнанням лабораторії для виконання досліджень за допомогою імуноферментного аналізу (ІФА) та полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). Детальне вивчення методології і методики вивчення ендокринного статусу сільськогосподарських тварин є основою вивчення дисципліни «Ендокринні хвороби тварин».

Наша вдячність і шана Українському добровольцю: виховна година на факультеті ветеринарної медицини

12 березня на ФВМ відбулася виховна година зі здобувачами освіти 5М курсу (ІІ потік), присвячена Дню Українського добровольця. Це свято ‒ вшанування тих, хто за покликом серця став на захист рідної землі, не чекаючи повістки чи наказу. Тисячі мужніх чоловіків і жінок стали до лав Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів і територіальної оборони. Саме вони, ціною власного життя та здоровя, стали щитом для країни у найтяжчі часи.
На ФВМ БНАУ є студенти-добровольці, зокрема, Євген Шлапак, який із перших днів війни вступив у місцеву територіальну оборону, а згодом – до лав ЗСУ і дотепер боронить нашу землю. Сьогодні ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за свободу України, дякуємо тим, хто продовжує боротьбу, і нагадуємо собі та всьому світу: українці – нація, готова боронити свою незалежність до останнього. Вічна пам’ять полеглим! Шана, подяка та низький уклін живим!

 

Стажування НПП ФВМ у кінологічному центрі Чеського університету природничих наук м. Прага

Асистент кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин Катерина Лук’яненко взяла участь у короткотерміновій мобільності в рамках Mobility Grant for Early-career Researchers у Чеському університеті природничих наук м. Прага (CZU), за підтримки AgriSciences Platform.
У межах програми, вона ознайомилася з напрямками досліджень кафедри етології та науки про домашніх тварин, а також взяла участь у практичних заняттях, присвячених вивченню поведінки тварин.
Асистент Лук’яненко Катерина ознайомилася з роботою наукового кінологічного центру кафедри. Зокрема, її цікавили питання організації утримання та годівлі дослідних тварин, планування та проведення наукових досліджень.
Такий досвід сприяє професійному розвитку, розширенню наукових контактів та поглибленню знань у сфері організації та проведення наукових досліджень з вивчення поведінки тварин.

 

Стажування НПП ФВМ за підтримки BridgeUSA Ukrainian Academic Fellows program

Завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин, професор Василь Козій обмінювався досвідом роботи з колегами Університету штату Арканзас, США. Обговорювалися можливості подальшої співпраці у сфері дослідницької та навчальної роботи. Поїздка професора Козія в Сполучені Штати Америки відбулася за підтримки BridgeUSA Ukrainian Academic Fellows program.

З науковцями кафедри Біологічної та аграрної інженерії укладена домовленість про співпрацю в галузі використання штучного інтелекту для оцінювання поведінки тварин.

 

Викладачі ФВМ підвищують професійну кваліфікацію в Канаді

У грудні 2024 року завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин, професор Василь Козій та доцент кафедри паразитології і фармакології Наталія Козій мали змогу підвищити свою кваліфікацію в лабораторії доктора  Карен Шван-Ларднер, професора кафедри тваринництва та птахівництва (Department of Animal and Poultry Science), Коледжу сільського господарства та біоресурсів, університет провінції Саскачеван, місто Саскатун.
Викладачі та дослідники Коледжу активно співпрацюють на національному та міжнародному рівнях. Просвітницька діяльність, передача технологій та обмін інформацією є важливою частиною їх роботи.
Лабораторія доктора Шван-Ларднер становила особливий інтерес для наших викладачів, оскільки там здебільшого проводяться багатовимірні дослідження з продуктивними тваринами, використовуються поведінкові та фізіологічні показники для вивчення впливу різних методів утримання на добробут та продуктивність тварин. Зокрема, науковці кафедри вивчають ефективність використання різних світлових режимів та методів збагачення середовища на здоров’я та продуктивність сільськогосподарської птиці.
Стратегічним результатом стажування буде постійна співпраця між Білоцерківським національним аграрним університетом (Україна) та Університетом Саскачевану (Канада) в галузі тваринництва, прикладних досліджень та освіти.

 

Підсумки року

Традиційно наприкінці календарного року на засіданні Ради факультету завідувачі кафедр прозвітували про навчально-видавничу діяльність колективів; заступник декана, доцент М.Я. Тишківський презентував результати зимової заліково-екзаменаційної сесії; декан факультету, доктор ветеринарних наук С.А. Власенко представила до затвердження науково-методичну літературу, наголосила, що в цей непростий для України час колективом факультету продемонстровано готовність до виконання завдань щодо його подальшого розвитку, зокрема, й у міжнародному навчально-освітньому просторі.

 

Профорієнтаційна робота триває

Доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського Джміль В.І. проводить профорієнтаційну роботу щодо вступу до Білоцерківського НАУ в 2025 році з випускниками 11-х класів Бузівського ліцею Жашківської сільської ради, Бабанського та Дубівського ліцеїв Бабанської селищної ради Уманського району Черкаської області. Науковець розповів про історію та сьогодення Білоцерківського НАУ, умови навчання, проживання та дозвілля студентів, особливості вступу. Учнів зацікавила інформація, про що свідчили численні запитання та непідробний інтерес до майбутньої спеціальності.
 

У клініці дрібних тварин

Студенти ФВМ щоденно оволодівають методикою оперативного втручання і практичними навичками хірургічної допомоги таринам-компаньйонам, що вимагає чіткого, продуманого планування та виконання оперативних дій. Важливими є самостійність і впевненість студентів під час проведення операції, що активізує їх навчально-практично-пізнавальну діяльність, поглиблює знання з хірургічного курсу.

Цікаво про важливе: «Зоонози-цестодози» – тема засідання наукового студентського гуртка ФВМ «Паразитолог»

04 квітня на факультеті ветеринарної медицини відбулося засідання наукового студентського гуртка «Паразитолог», керівником якого є доцент Соловйова Л. М.
Актуальну тематику, присвячену хворобам, спільним для тварин і людей, розглянули за таких патологій як теніоз-цистицеркоз бовісний та целюлозний, їх поширення, сучасні методи діагностики і лікування у ветеринарній та гуманній медицині. 
Гуртківці отримали багато цікавої інформації та корисних знань за патологій, які не тільки завдають економічних збитків, а також є соціальними проблемами людства в багатьох країнах світу, в тому числі, й в Україні.

Першокурсники на виховній годині «Українська писанка: символ життя та краси»

27 березня студенти 2 групи 1М курсу ФВМ мали чудову нагоду доторкнутися до багатовікової культурної спадщини нашого народу. Завдяки захоплюючій розповіді Наталії Миколаївни Костенко, бібліотекаря КЗ КОР «Білоцерківського краєзнавчого музею», студенти дізналися про історію виникнення писанкарства, символіку кольорів та орнаментів, регіональні особливості цього мистецтва. Захід відбувся у теплій та дружній атмосфері, де кожен зміг відчути себе частиною давньої традиції. Студенти не лише дізналися багато цікавих фактів, але й отримали практичні знання, які зможуть використати для створення власних писанок. Ми вдячні Наталії Миколаївні за цікаву та змістовну розповідь, а студентам – за активну участь у заході!

На факультеті ветеринарної медицини готуємо учнів шкіл Київської області до Всеукраїнської олімпіади з біології

Вчерговий раз, уже майже 20 років поспіль, на кафедрі паразитології та фармакології проводиться тижнева підготовка учнів шкіл Київської області до ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології. 
З найкращими учнями, гордістю нашої області та країни, заняття проводить доцент Соловйова Л.М. Програма підготовки передбачає вивчення інвазійних захворювань людини, інсектоакарології та протозоології. Тому, на заняттях вивчали збудників трематодозів, цестодозів, нематодозів людини та хвороби, які вони викликають, освоїли матеріал щодо паразитиформних кліщів та хвороб, викликаних акариформними кліщами. З неабиякою цікавістю учні мали змогу спостерігати збудників паразитозів на презентаціях, відеороликах, мікропрепаратах за допомогою мікроскопів та у паразитологічному музеї кафедри.
Минулого року команда учнів шкіл Київської області виборола на Всеукраїнській олімпіаді з біології І місце. Щиро вітаємо наших здібних і найталановитіших учнів!

Інноваційні методи діагностики: студенти факультету ветеринарної медицини освоюють сучасні технології для виявлення ендокринних хвороб тварин

У період з 10 по 14 березня, на базі міжфакультетської науково-дослідної лабораторії молекулярно-генетичних та імунологічних досліджень Білоцерківського НАУ, завідувач лабораторією, професор Сахнюк В.В. провів практичні заняття зі студентами 5М курсу.
Сучасні діагностичні технології забезпечують високу точність, дозволяють мінімізувати інвазивність процедур, скорочують час отримання результатів та допомагають персоналізувати лікування. 
Студенти ознайомились зі структурою, основними напрямками діяльності та обладнанням лабораторії для виконання досліджень за допомогою імуноферментного аналізу (ІФА) та полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). Детальне вивчення методології і методики вивчення ендокринного статусу сільськогосподарських тварин є основою вивчення дисципліни «Ендокринні хвороби тварин».

Наша вдячність і шана Українському добровольцю: виховна година на факультеті ветеринарної медицини

12 березня на ФВМ відбулася виховна година зі здобувачами освіти 5М курсу (ІІ потік), присвячена Дню Українського добровольця. Це свято ‒ вшанування тих, хто за покликом серця став на захист рідної землі, не чекаючи повістки чи наказу. Тисячі мужніх чоловіків і жінок стали до лав Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів і територіальної оборони. Саме вони, ціною власного життя та здоровя, стали щитом для країни у найтяжчі часи.
На ФВМ БНАУ є студенти-добровольці, зокрема, Євген Шлапак, який із перших днів війни вступив у місцеву територіальну оборону, а згодом – до лав ЗСУ і дотепер боронить нашу землю. Сьогодні ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за свободу України, дякуємо тим, хто продовжує боротьбу, і нагадуємо собі та всьому світу: українці – нація, готова боронити свою незалежність до останнього. Вічна пам’ять полеглим! Шана, подяка та низький уклін живим!

 

Стажування НПП ФВМ у кінологічному центрі Чеського університету природничих наук м. Прага

Асистент кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин Катерина Лук’яненко взяла участь у короткотерміновій мобільності в рамках Mobility Grant for Early-career Researchers у Чеському університеті природничих наук м. Прага (CZU), за підтримки AgriSciences Platform.
У межах програми, вона ознайомилася з напрямками досліджень кафедри етології та науки про домашніх тварин, а також взяла участь у практичних заняттях, присвячених вивченню поведінки тварин.
Асистент Лук’яненко Катерина ознайомилася з роботою наукового кінологічного центру кафедри. Зокрема, її цікавили питання організації утримання та годівлі дослідних тварин, планування та проведення наукових досліджень.
Такий досвід сприяє професійному розвитку, розширенню наукових контактів та поглибленню знань у сфері організації та проведення наукових досліджень з вивчення поведінки тварин.

 

Стажування НПП ФВМ за підтримки BridgeUSA Ukrainian Academic Fellows program

Завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин, професор Василь Козій обмінювався досвідом роботи з колегами Університету штату Арканзас, США. Обговорювалися можливості подальшої співпраці у сфері дослідницької та навчальної роботи. Поїздка професора Козія в Сполучені Штати Америки відбулася за підтримки BridgeUSA Ukrainian Academic Fellows program.

З науковцями кафедри Біологічної та аграрної інженерії укладена домовленість про співпрацю в галузі використання штучного інтелекту для оцінювання поведінки тварин.

 

Викладачі ФВМ підвищують професійну кваліфікацію в Канаді

У грудні 2024 року завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин, професор Василь Козій та доцент кафедри паразитології і фармакології Наталія Козій мали змогу підвищити свою кваліфікацію в лабораторії доктора  Карен Шван-Ларднер, професора кафедри тваринництва та птахівництва (Department of Animal and Poultry Science), Коледжу сільського господарства та біоресурсів, університет провінції Саскачеван, місто Саскатун.
Викладачі та дослідники Коледжу активно співпрацюють на національному та міжнародному рівнях. Просвітницька діяльність, передача технологій та обмін інформацією є важливою частиною їх роботи.
Лабораторія доктора Шван-Ларднер становила особливий інтерес для наших викладачів, оскільки там здебільшого проводяться багатовимірні дослідження з продуктивними тваринами, використовуються поведінкові та фізіологічні показники для вивчення впливу різних методів утримання на добробут та продуктивність тварин. Зокрема, науковці кафедри вивчають ефективність використання різних світлових режимів та методів збагачення середовища на здоров’я та продуктивність сільськогосподарської птиці.
Стратегічним результатом стажування буде постійна співпраця між Білоцерківським національним аграрним університетом (Україна) та Університетом Саскачевану (Канада) в галузі тваринництва, прикладних досліджень та освіти.

 

Підсумки року

Традиційно наприкінці календарного року на засіданні Ради факультету завідувачі кафедр прозвітували про навчально-видавничу діяльність колективів; заступник декана, доцент М.Я. Тишківський презентував результати зимової заліково-екзаменаційної сесії; декан факультету, доктор ветеринарних наук С.А. Власенко представила до затвердження науково-методичну літературу, наголосила, що в цей непростий для України час колективом факультету продемонстровано готовність до виконання завдань щодо його подальшого розвитку, зокрема, й у міжнародному навчально-освітньому просторі.

 

Профорієнтаційна робота триває

Доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського Джміль В.І. проводить профорієнтаційну роботу щодо вступу до Білоцерківського НАУ в 2025 році з випускниками 11-х класів Бузівського ліцею Жашківської сільської ради, Бабанського та Дубівського ліцеїв Бабанської селищної ради Уманського району Черкаської області. Науковець розповів про історію та сьогодення Білоцерківського НАУ, умови навчання, проживання та дозвілля студентів, особливості вступу. Учнів зацікавила інформація, про що свідчили численні запитання та непідробний інтерес до майбутньої спеціальності.
 

У клініці дрібних тварин

Студенти ФВМ щоденно оволодівають методикою оперативного втручання і практичними навичками хірургічної допомоги таринам-компаньйонам, що вимагає чіткого, продуманого планування та виконання оперативних дій. Важливими є самостійність і впевненість студентів під час проведення операції, що активізує їх навчально-практично-пізнавальну діяльність, поглиблює знання з хірургічного курсу.

Цікаво про важливе: «Зоонози-цестодози» – тема засідання наукового студентського гуртка ФВМ «Паразитолог»

04 квітня на факультеті ветеринарної медицини відбулося засідання наукового студентського гуртка «Паразитолог», керівником якого є доцент Соловйова Л. М.
Актуальну тематику, присвячену хворобам, спільним для тварин і людей, розглянули за таких патологій як теніоз-цистицеркоз бовісний та целюлозний, їх поширення, сучасні методи діагностики і лікування у ветеринарній та гуманній медицині. 
Гуртківці отримали багато цікавої інформації та корисних знань за патологій, які не тільки завдають економічних збитків, а також є соціальними проблемами людства в багатьох країнах світу, в тому числі, й в Україні.

Першокурсники на виховній годині «Українська писанка: символ життя та краси»

27 березня студенти 2 групи 1М курсу ФВМ мали чудову нагоду доторкнутися до багатовікової культурної спадщини нашого народу. Завдяки захоплюючій розповіді Наталії Миколаївни Костенко, бібліотекаря КЗ КОР «Білоцерківського краєзнавчого музею», студенти дізналися про історію виникнення писанкарства, символіку кольорів та орнаментів, регіональні особливості цього мистецтва. Захід відбувся у теплій та дружній атмосфері, де кожен зміг відчути себе частиною давньої традиції. Студенти не лише дізналися багато цікавих фактів, але й отримали практичні знання, які зможуть використати для створення власних писанок. Ми вдячні Наталії Миколаївні за цікаву та змістовну розповідь, а студентам – за активну участь у заході!

На факультеті ветеринарної медицини готуємо учнів шкіл Київської області до Всеукраїнської олімпіади з біології

Вчерговий раз, уже майже 20 років поспіль, на кафедрі паразитології та фармакології проводиться тижнева підготовка учнів шкіл Київської області до ІV етапу Всеукраїнської олімпіади з біології. 
З найкращими учнями, гордістю нашої області та країни, заняття проводить доцент Соловйова Л.М. Програма підготовки передбачає вивчення інвазійних захворювань людини, інсектоакарології та протозоології. Тому, на заняттях вивчали збудників трематодозів, цестодозів, нематодозів людини та хвороби, які вони викликають, освоїли матеріал щодо паразитиформних кліщів та хвороб, викликаних акариформними кліщами. З неабиякою цікавістю учні мали змогу спостерігати збудників паразитозів на презентаціях, відеороликах, мікропрепаратах за допомогою мікроскопів та у паразитологічному музеї кафедри.
Минулого року команда учнів шкіл Київської області виборола на Всеукраїнській олімпіаді з біології І місце. Щиро вітаємо наших здібних і найталановитіших учнів!

Інноваційні методи діагностики: студенти факультету ветеринарної медицини освоюють сучасні технології для виявлення ендокринних хвороб тварин

У період з 10 по 14 березня, на базі міжфакультетської науково-дослідної лабораторії молекулярно-генетичних та імунологічних досліджень Білоцерківського НАУ, завідувач лабораторією, професор Сахнюк В.В. провів практичні заняття зі студентами 5М курсу.
Сучасні діагностичні технології забезпечують високу точність, дозволяють мінімізувати інвазивність процедур, скорочують час отримання результатів та допомагають персоналізувати лікування. 
Студенти ознайомились зі структурою, основними напрямками діяльності та обладнанням лабораторії для виконання досліджень за допомогою імуноферментного аналізу (ІФА) та полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР). Детальне вивчення методології і методики вивчення ендокринного статусу сільськогосподарських тварин є основою вивчення дисципліни «Ендокринні хвороби тварин».

Наша вдячність і шана Українському добровольцю: виховна година на факультеті ветеринарної медицини

12 березня на ФВМ відбулася виховна година зі здобувачами освіти 5М курсу (ІІ потік), присвячена Дню Українського добровольця. Це свято ‒ вшанування тих, хто за покликом серця став на захист рідної землі, не чекаючи повістки чи наказу. Тисячі мужніх чоловіків і жінок стали до лав Збройних Сил України, Національної гвардії, добровольчих батальйонів і територіальної оборони. Саме вони, ціною власного життя та здоровя, стали щитом для країни у найтяжчі часи.
На ФВМ БНАУ є студенти-добровольці, зокрема, Євген Шлапак, який із перших днів війни вступив у місцеву територіальну оборону, а згодом – до лав ЗСУ і дотепер боронить нашу землю. Сьогодні ми згадуємо тих, хто віддав своє життя за свободу України, дякуємо тим, хто продовжує боротьбу, і нагадуємо собі та всьому світу: українці – нація, готова боронити свою незалежність до останнього. Вічна пам’ять полеглим! Шана, подяка та низький уклін живим!

 

Стажування НПП ФВМ у кінологічному центрі Чеського університету природничих наук м. Прага

Асистент кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин Катерина Лук’яненко взяла участь у короткотерміновій мобільності в рамках Mobility Grant for Early-career Researchers у Чеському університеті природничих наук м. Прага (CZU), за підтримки AgriSciences Platform.
У межах програми, вона ознайомилася з напрямками досліджень кафедри етології та науки про домашніх тварин, а також взяла участь у практичних заняттях, присвячених вивченню поведінки тварин.
Асистент Лук’яненко Катерина ознайомилася з роботою наукового кінологічного центру кафедри. Зокрема, її цікавили питання організації утримання та годівлі дослідних тварин, планування та проведення наукових досліджень.
Такий досвід сприяє професійному розвитку, розширенню наукових контактів та поглибленню знань у сфері організації та проведення наукових досліджень з вивчення поведінки тварин.

 

Стажування НПП ФВМ за підтримки BridgeUSA Ukrainian Academic Fellows program

Завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин, професор Василь Козій обмінювався досвідом роботи з колегами Університету штату Арканзас, США. Обговорювалися можливості подальшої співпраці у сфері дослідницької та навчальної роботи. Поїздка професора Козія в Сполучені Штати Америки відбулася за підтримки BridgeUSA Ukrainian Academic Fellows program.

З науковцями кафедри Біологічної та аграрної інженерії укладена домовленість про співпрацю в галузі використання штучного інтелекту для оцінювання поведінки тварин.

 

Викладачі ФВМ підвищують професійну кваліфікацію в Канаді

У грудні 2024 року завідувач кафедри нормальної та патологічної фізіології тварин, професор Василь Козій та доцент кафедри паразитології і фармакології Наталія Козій мали змогу підвищити свою кваліфікацію в лабораторії доктора  Карен Шван-Ларднер, професора кафедри тваринництва та птахівництва (Department of Animal and Poultry Science), Коледжу сільського господарства та біоресурсів, університет провінції Саскачеван, місто Саскатун.
Викладачі та дослідники Коледжу активно співпрацюють на національному та міжнародному рівнях. Просвітницька діяльність, передача технологій та обмін інформацією є важливою частиною їх роботи.
Лабораторія доктора Шван-Ларднер становила особливий інтерес для наших викладачів, оскільки там здебільшого проводяться багатовимірні дослідження з продуктивними тваринами, використовуються поведінкові та фізіологічні показники для вивчення впливу різних методів утримання на добробут та продуктивність тварин. Зокрема, науковці кафедри вивчають ефективність використання різних світлових режимів та методів збагачення середовища на здоров’я та продуктивність сільськогосподарської птиці.
Стратегічним результатом стажування буде постійна співпраця між Білоцерківським національним аграрним університетом (Україна) та Університетом Саскачевану (Канада) в галузі тваринництва, прикладних досліджень та освіти.

 

Підсумки року

Традиційно наприкінці календарного року на засіданні Ради факультету завідувачі кафедр прозвітували про навчально-видавничу діяльність колективів; заступник декана, доцент М.Я. Тишківський презентував результати зимової заліково-екзаменаційної сесії; декан факультету, доктор ветеринарних наук С.А. Власенко представила до затвердження науково-методичну літературу, наголосила, що в цей непростий для України час колективом факультету продемонстровано готовність до виконання завдань щодо його подальшого розвитку, зокрема, й у міжнародному навчально-освітньому просторі.

 

Профорієнтаційна робота триває

Доцент кафедри ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського Джміль В.І. проводить профорієнтаційну роботу щодо вступу до Білоцерківського НАУ в 2025 році з випускниками 11-х класів Бузівського ліцею Жашківської сільської ради, Бабанського та Дубівського ліцеїв Бабанської селищної ради Уманського району Черкаської області. Науковець розповів про історію та сьогодення Білоцерківського НАУ, умови навчання, проживання та дозвілля студентів, особливості вступу. Учнів зацікавила інформація, про що свідчили численні запитання та непідробний інтерес до майбутньої спеціальності.
 

У клініці дрібних тварин

Студенти ФВМ щоденно оволодівають методикою оперативного втручання і практичними навичками хірургічної допомоги таринам-компаньйонам, що вимагає чіткого, продуманого планування та виконання оперативних дій. Важливими є самостійність і впевненість студентів під час проведення операції, що активізує їх навчально-практично-пізнавальну діяльність, поглиблює знання з хірургічного курсу.

Про факультет

freeblock-2025-01-23-09-35-29-450978961.png

Факультет ветеринарної медицини Білоцерківського національного аграрного університету з 14 грудня 2021 року має повне членство (статус Full Member) у Європейській асоціації закладів ветеринарної освіти EAEVE  https://www.eaeve.org/

freeblock-2025-01-23-09-37-25-698026569.png 

 

Освітня програма 211 «Ветеринарна медицина» та факультет ветеринарної медицини БНАУ нині має ЄВРОПЕЙСЬКУ АКРЕДИТАЦІЮ відповідно до Європейської системи оцінки ветеринарної підготовки (ESEVT) / Європейської асоціації закладів ветеринарної освіти (EAEVE), що підтверджує повну відповідність освітньої програми та спроможність факультету здійснювати освітню діяльність в галузі ветеринарної медицини у відповідності до Європейської системи оцінки ветеринарної підготовки (ESEVT) та на основі освітніх вимог Директиви 2005/36/EC із змінами, внесеними Директивою 2013/55/ЄС. 

Рішення про акредитацію 14 грудня 2021 року прийняв Європейський комітет ветеринарної освіти (ECOVE), на основі повного оціночного візиту команди з 8 експертів ESEVT (з 6 країн) який відбувся 04-08 жовтня 2021 року.  Відповідно до стандарту SOP ESEVT та рішення комітету, акредитація буде діяти протягом 7 років з дати візиту, тобто до кінця жовтня 2028 року. 

Лист про надання акредитації

Звіт самооцінки ФВМ БНАУ 

Повний звіт про відвідування

Факультет ветеринарної медицини – один із найстаріших факультетів не тільки університету, а й України з відповідного напрямку підготовки фахівців. Організовано його в 1931 р., коли вуз одержав назву “Білоцерківський зооветеринарний інститут”.

З 1937 року інститут розпочав підготовку ветеринарних лікарів широкого профілю. З цією метою були об’єднані ветеринарний і зоотехнічний факультети й збільшено термін підготовки спеціалістів до п’яти з половиною років. Проте на заваді цьому стала Друга Світова війна, у період якої з липня 1941-го по січень 1944-го рр. матеріально-технічна база інституту була майже повністю знищена. Після визволення м. Білої Церкви у 1944 році почалася відбудова інституту. До 1948 року всі кафедри були повністю відновлені.

У той час на факультеті працювали відомі вчені: професори А.І. Акаєвський, Н.Г. Толстова-Парійська, Й.І. Кадиков, В.І. Стелецький, О.Л. Скоморохов, О.О. Маторін, П.О. Ковальський, багато науково-педагогічних працівників, які потім очолювали окремі кафедри та стали докторами наук (А.В. Маханько, Ф.Н. Мілованов, М.Х.Ковбасенко, А.Ф. Бурденюк). Слід згадати і тих асистентів, які своєю сумлінною працею і знаннями допомагали в підготовці висококваліфікованих лікарів. Це В.С Шереметьєв, С.В. Анісіна, Р.О. Плахотня, Г.Г. Ковальська, С.А. Горцевський, Л.О. Тарасевич, П.Т. Калініченко, Ф.Г. Сацков, А.С. Костенко, М.М. Дозорець, С.П. Гоженко. Більшість з них не тільки стали кандидатами наук, доцентами, але й залишили помітний слід в історії факультету. 

На всіх етапах свого існування ветеринарний факультет був у постійному пошуку і розвитку. Його випускники – це міністри і академіки П.Л. Погребняк, Ю.М. Карасик, В.О. Бусол, В.Г. Герасименко, В.І. Левченко, О.І. Кононський; депутат Верховної Ради України та голова Держкомзему України А.С. Даниленко; депутат Верховної Ради СРСР В.Г. Кучеренко; працівники міністерств П.П. Достоєвський, В.А. Матузенко, А.Г. Борзяк, В.А. Блажко, В.Т. Лісовенко, А.В. Березовський, В.А. Савчук; визнані вчені, доктори та працівники наукових та навчальних інститутів: члени-кореспонденти УААН В.В. Влізло, М.В. Косенко, професори В.В. Крамаренко, М.В. Запорожець, М.С. Мандигра, О.Є. Галатюк, О.М. Якубчак, В.І. Хоменко, В.Й Іздепський, Б.В. Криштофорова, В.М. Ковбасенко, Л.П. Горальський, М.Г. Полонський, С.М. Даньшин, І.З. Кастравець, Є.І. Буряк, М.Ю.Куліш; керівники обласних, міських та районних установ ветеринарної медицини С.Г. Єжелий, Л.Ф. Баглай, П.Д. Лесик, Л.В. Олійник, М.П. Яковенко, О.А. Гуркало, С.Д. Коломієць, В.В. Власенко, В.Л. Солодчук, О.Б. Ніконов, М.С. Павленко, Ю.М. Новожицька, С.І. В’юник, А.В. Яніцький, І.Ф. Малохатько, С.В. Лум’яник, В.Ф. Грушко, В.І. Гоцуляк та багато інших; директори технікумів Г.М. Гордієнко, М.І. Моркляк.

Студентська діяльність

На ФВМ значна увага приділяється студентській науковій роботі. На кожній кафедрі функціонують наукові гуртки (11 гуртків на факультеті):

 

№ п/п

Назва кафедри

 Назва гуртка 

1

Анатомії та гістології імені П.О. Ковальського

1. Гістологічний;

2. Таксидермічний

2

Акушерства і біотехнології репродукції тварин

3. Лелека

3

Ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патанатомії імені Й.С. Загаєвського

4. Ветеринарно-санітарної експертизи

4

Епізоотології та інфекційних хвороб

5. Епізоотолог

5

Паразитології та фармакології

6. Паразитологічний;

7. Фармакологія та фармакотерапія у ветеринарній медицині

6

Мікробіології та вірусології

8. Мікробіологічний

7

Пропедевтики та медицини внутрішніх хвороб тварин і птиці імені В.І. Левченка

9. Терапевт

8

Нормальної та патологічної фізіології тварин

10. Фізіологія та етологія тварин

9

Ветеринарної хірургії та анестезіології

11. Хірургії та анестезіології

Склад студентської ради факультету ветеринарної медицини:

1. Худякова Вікторія Віталіївна – студентський декан, 2 курс; 
2. Проворов Дмитро Сергійович – перший заступник студентського декана, 2 курс;
3. Плоха Софія Андріївна – другий заступник студентського декана, керівник SMM відділу, 4 курс;
4. Свиридовська Тетяна Дмитрівна – секретар, 2 курс;
5. Дишлевий Вадим Андрійович – керівник Health (Mental) відділу, 3 курс;
6. Мірошниченко Катерина Олександрівна – керівник Health (Sport) відділу, 3 курс;
7. Гоян Тетяна Андріївна – керівник благодійного відділу, 2 курс;
8. Чорний Назарій Сергійович – керівник відділу захисту прав студентів, 6 курс;
9. Лапшин Антон Юрійович – керівник Event відділу, 3 курс;
10. Юнга Назар Михайлович – керівник TikTok Team, 3 курс;
11. Волкова Даша Сергіївна – керівник соціально-побутового відділу, 2 курс;
12. Пилипчук Софія Сергіївна – староста гуртожитку № 7, 3 курс;
13. Куценко Олександр Сергійович – SMM відділ, 2 курс;
14. Іванцова Марія – SMM відділ, 3 курс;
15. Лозова Анастасія Вікторівна – SMM відділ, 5 курс;
16. Глущенко Анна Андріївна – SMM відділ, 6 курс;
17. Стороженко Катерина Володимирівна – Health (Mental), 1 курс;
18. Середа Іван Олегович – Health (Sport), 2 курс;
19. Скопненко Софія Сергіївна – Health (Sport), 2 курс;
20. Ільніцька Антоніна Романівна – благодійний відділ, 2 курс;
21. Костенко Ірина Вадимівна – Event відділ, 3 курс;
22. Козачук Вікторія Сергіївна – Event відділ, 1 курс;
23. Кравчук Вікторія Олександрівна – Event відділ, 2 курс;
24. Мариненко Марія Олександрівна – TikTok Team, 1 курс;
25. Козачок Анна Ігорівна – TikTok Team, 1 курс;
26. Іваніцька Софія Ігорівна – TikTok Team, 2 курс;
27. Бурлакова Ангеліна Михайлівна – TikTok Team, 3 курс;
28. Чорноплеча Олександра В'ячеславівна – TikTok Team, 3 курс;
29. Чепелюк Доротея Сергіївна – TikTok Team, 3 курс;
30. Сірик Ольга Олексіївна – соціально-побутовий відділ, 2 курс.

 

КАФЕДРИ

Акушерства і біотехнології репродукції тварин

 
Забезпечує викладання клінічних дисциплін з напряму технології відтворення продуктивних тварин та тварин-компаньйонів, стимуляції й синхронізації статевої циклічності у самок; профілактики та терапії акушерських, гінекологічних хвороб; патології новонароджених...

Анатомії та гістології домашніх тварин ім. П.О. Ковальського

Забезпечує викладання анатомії свійських тварин, цитології, гістології, ембріології, рентгенологічної анатомії; ознайомлення з особливістю професії лікаря ветеринарної медицини, відношенням до тварин в історичному, філософському, науковому аспектах...

Ветсанекспертизи, гігієни продуктів тваринництва та патологічної анатомії імені Й.С. Загаєвського

Забезпечує викладання дисциплін у галузі безпечності, якості, гігієни продуктів та кормів, лабораторної діагностики, національного й міжнародного ветеринарного законодавства та судової медицини, патологічної анатомії та некропсії тварин...

Епізоотології та інфекційних хвороб

 
Забезпечує викладання клінічних дисциплін у галузі інфекційних хвороб продуктивних тварин і домашніх улюбленців, ветеринарного громадського здоров’я, організації й менеджменту ветеринарної служби та приватних ветеринарних установ, ветеринарного законодавства...

Мікробіології та вірусології

 
Забезпечує викладання та проводить наукові дослідження у галузях знань: 21 «Ветеринарна медицина», 20 «Аграрні науки та продовольство», 18 «Виробництво та технології», 16 «Хімічна та біоінженерія», 10 «Природничі науки»...

Нормальної та патологічної фізіології тварин

Забезпечує викладання базових дисциплін з фізіології, патологічної фізіології тварин, методології наукових досліджень, професійної етики та комунікації ветеринарної практики, догляду за тваринами, основ сестринської справи...

Паразитології та фармакології

Забезпечує підготовку майбутніх конкурентоспроможних фахівців ветеринарної медицини для набуття ними компетентностей у галузі паразитології та інвазійних хвороб тварин, у тому числі екзотичних та дикої фауни...

Пропедевтики та медицини внутрішніх хвороб тварин і птиці імені В.І. Левченка

Готує висококваліфікованих лікарів ветеринарної медицини в галузі діагностики та медицини внутрішніх хвороб тварин і птиці...

Ветеринарної хірургії та анестезіології

Забезпечує освітній процес з метою набуття здобувачами вищої освіти спеціальних фахових компетентностей у анестезіологічній і оперативній хірургічній допомозі тваринам, ортопедії, офтальмології, неврології...

ВЕТЕРИНАРНА КЛІНІКА

 
Адміністратор Стадник Алла Павлівна

Декан факультету

Деканат

0

Адреса факультету

м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126, корпус 8

Наша адреса

м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126, корпус 8