Кафедра гігієни тварин та основ санітарії спрямовує свою діяльність на підготовку кваліфікованих фахівців із спеціальностей 162 «Біотехнології та біоінженерія», 181 «Харчові технології», 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», 207 «Водні біоресурси», 211 «Ветеринарія». Основним напрямком роботи є розвиток та удосконалення навчальних програм щодо гігієни тварин та основ санітарії з використанням і впровадженням сучасних технологій.

Основні дисципліни

  • Гігієна тварин
  • Санітарія та гігієна в рибництві
  • Гігієна і добробут тварин
  • Етологія та добробут
  • Санітарно-гігієнічні вимоги виробництва та переробки продукції тваринництва
  • Профілактика хвороб тварин
  • Проектування та будівництво підприємств по виробництву і переробці продукції тваринництва
  • Основи промислового будівництва та сантехніки
  • Біологія продуктивності с.- г. тварин
  • Процеси і апарати харчових виробництв
  • Проектування підприємств з основами САПР
  • Санітарія та гігієна харчових виробництв

Інформаційна База

Кандидатські:

−  Лясота В.П. У 1991 році захистив кандидатську  дисертацію за темою: «Гомотин – стимулятор резистентности и продуктивности свиней» та здобув науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, вірусологія, епізоотологія, мікологія та імунологія.

− Малина В.В.  у 1997 році захистив кандидатську дисертацію за темою  «Технологія отримання гомотину та вивчення його біологічних властивостей» та здобув науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.12 − біотехнологія.

 − Гришко В.А. У 2010 році захистив кандидатську дисертацію за темою  : «Використання імуностимулюючих препаратів для підвищення природної резистентності та профілактики стресів у поросят» та здобув науковий ступінь кандидата сільськогосподарських наук за спеціальністю 16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія.

− Терешко Б.М. У 2011 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Гігієнічне обґрунтування використання пробіотику Протекто-актив при вирощуванні телят» та здобув науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія.

− Бондаренко Л.В. У 2012 році захистила кандидатську дисертацію за темою «Гігієнічне обґрунтування використання пробіотику Протекто-актив при вирощуванні молодняку свиней» та здобула науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія.

− Лобко В.В. У 2013 році захистив кандидатську дисертацію за темою «Гігієнічна оцінка впливу пребіотику Біо-актив на природну резистентність і продуктивність кролів» та здобув  науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія.

−  Балацький Ю.О. У  2015 році захистив кандидатську дисертацію за темою: «Експерементальне обгрунтуання застосування Геоциду для санацій приміщень при утриманні свиней» та здобув науковий ступінь кандидата ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія.

Докторські:

− Нікітенко А.М. У 1990 році  захистив докторську дисертацію за темою: “Роль иммуномодуляторов в коррекции иммунобиологической реактивности и в профилактике гемобластозов животных” та здобув науковий ступінь доктора ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.03 – ветеринарна мікробіологія, вірусологія, епізоотологія, мікологія та імунологія.

− Лясота В.П. У 2004 році захистив докторську дисертацію за темою: «Обґрунтування і розробка превентивних заходів для корекції природної резистентності організму свиней за умов впливу паратипових факторів» та здобув науковий ступінь доктора ветеринарних наук за спеціальністю 16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія.