Кафедра технологій у рослинництві та захисту рослин є важливим центром підготовки висококваліфікованих фахівців для агропромислового комплексу України та світу.
Основні дисципліни
Перший (бакалаврський рівень):
-
Вступ до спеціальності
-
Рослинництво
-
Насіннєзнавство
-
Фітопатологія
-
Ентомологія
-
Агрофармакологія
-
Біологічний захист
-
Лісова ентомологія
-
Основи програмування врожаїв сільськогосподарських культур
-
Кормовиробництво та луківництво
-
Технічні культури
-
Органічне виробництво
-
Захист та карантин рослин
-
Технології точного землеробства
Другий (магістерський рівень):
- Інноваційні технології в рослинництві
- Моделювання технологічних процесів систем
- Агрономічний менеджмент та консалтинг
- Прогнозування і програмування врожаю сільськогосподарських культур
- Енергоощадні технології у кормовиробництві
- Органічне рослинництво
- Біоенергетичні культури
- Кормові та отруйні рослини
Наукова діяльність
Наукові дослідження НПП ведуться за такими ініціативними темами:
-
Грабовський Микола Борисович – «Теоретичне і наукове обґрунтування вирощування кукурудзи та сорго цукрового для виробництва біогазу».
-
Городецький Олександр Степанович – «Порівняльна характеристика сучасних вітчизняних і зарубіжних гібридів цукрових буряків та їх адаптація до грунтово-кліматичних умов правобережної частини Центрального Лісостепу України».
-
Горновська Світлана Володимирівна – «Агроекологічне обґрунтування контролю чисельностішкідників соняшнику в Степу України».
-
Качан Леся Михайлівна – «Продуктивність гібридів цукрових буряків залежно від системи удобрення у правобережному Лісостепу України».
-
Козак Леонід Андрійович – «Вивчення та розширення сортименту колекції кормових культур в умовах дослідного поля БНАУ».
-
Мостипан Олена Валеріївна – «Формування продуктивності сортів сої залежно від технологічних прийомів вирощування».
-
Остренко Михайло Володимирович – «Особливості вирощування насіннєвої картоплі в умовах центрального Лісостепу України для подальшого репродукування».
-
Панченко Тарас Валентинович – «Еколого–біологічні методи рослинництва за вирощування пшениці озимої та забезпечення високої якості зерна в умовах центрального Лісостепу України.
-
Покотило Ігор Анатолійович – «Оптимізація агротехнічних заходів вирощування ярого ячменю».
-
Правдива Людмила Анатоліївна – «Фундаментальні наукові дослідження з оптимізації елементів технології вирощування сільськогосподарських та біоенергетичних культур»
-
Самойлик Майя Олександрівна – «Селекційна цінність вихідного матеріалу Triticum aestivum L. створеного за гібридизації різних екотипів».
-
Хахула Валерій Семенович – «Стратегія виробництва продовольчого зерна пшениці озимої в коротко-ротаційні сівозміні в агрофітоценозі правобережного Лісостепу України».
-
Федорук Юрій Васильович – «Теоретичні і практичні основи підвищення продуктивності картоплі та ефективності використання добрив під впливом біостимуляторів в умовах Лісостепу України.
-
Шушківська Наталія Іванівна – «Ентомокомплекс на однорічних бобових культурах та контроль чисельності фітофагів в центральному Лісостепу України».
-
Яковенко Олександр Миколайович – «Екологічне обґрунтування контролю чисельності грунтоживучої шкідливої ентомофауни агроценозу Лісостепу України.